piątek, 19 lipca

Robert Duraj – Kandydat do Rady Gminy Radziemice

Robert Duraj – Kandydat do Rady Gminy Radziemice

Witam serdecznie wszystkich mieszkańców. Nazywam sie Duraj Robert. W najbliższych wyborach samorządowych startuje na funkcje Radnego Gminnego. Mieszkam w Radziemicach od urodzenia. Z tą miejscowością się utożsamiam. Dzięki funkcji Radnego chciałbym mieć realny wpływ na poprawę naszego sołectwa. Myślę, że wszyscy mieszkańcy z mojego okręgu wyborczego nr 4 ( Radziemice, Wola Gruszowska) bardzo dobrze mnie znają. Kandyduje do rady gminy Radziemice z KWW Marcina Szota. Powiem kilka słów o sobie. Mam 36 lat jestem żonaty i mam dwie córeczki. Jestem absolwentem Akademii Krakowskiej, tytuł licencjatu zdobyłem w 2015r na Wydziale: Stosunki międzynarodowe, kierunek: Integracja Europejska, tytuł Mgr zdobyłem w 2017 r. na Wydziale : Zarządzanie i marketing, kierunek: Zarządzanie firmą. Na co dzień zajmuję się trzema gałęziami gospodarki tj: Jestem przedstawicielem handlowym w branży spożywczej, prowadzę również działalność gospodarczą związaną z foodtruckami oraz od 2015 roku prowadzę 12 ha gospodarstwo rolne w związku z czym również w 2018 roku podniosłem swoje kompetencje o tytuł technika rolnika. Drodzy Państwo jeśli zaufacie mojej osobie 7 kwietnia mogę Was zapewnić, że przez 5-letnią kadencję będę się starał rozwiązać kilka kluczowych problemów nurtujących nasze sołectwo. Obecna władza pozostawia wiele do życzenia a nasze sołectwo mam wrażenie ze przez ostanie kilka lat jest całkowicie pomijane z inwestycjami. Najbardziej zależy mi i będę działał co do realizacji kilku kluczowych rzeczy tj :

1. Chodnik „Starą wsią” od Państwa Tasak po sklep na rondzie. Na naszej ulicy jest wiele dzieci, które codziennie podążają do szkoły a na naszej drodze nie ma nawet zrobionych poboczy. Chodnik obiecywało kilku ostatnich Wójtów niestety żaden nie wywiązał się z obietnic.

Obecna władza pozostawia wiele do życzenia a nasze sołectwo mam wrażenie ze przez ostanie kilka lat jest całkowicie pomijane z inwestycjami.

2. Świetlica ogólnodostępna dla młodzieży, mieszkańców oraz KGW Radziemice. Świetlica powinna być wyposażona w sprzęt do rozrywki dla młodzieży jak i do spotkań sołeckich itp. Wstyd, że z pośród 16 sołectw, gminna miejscowość Radziemice nie posiada takiego miejsca.

3. Pełnowymiarowe boisko sportowe z zapleczem dla zawodników Millenium trybunami itp. Przykro się patrzy jak nasi zawodnicy muszą wszystkie kolejki rozgrywać na tzw „podwójnym wyjeździe” gdyż domowe spotkania są rozgrywane na boisku w Wężerowie oddalonym prawie 20 km od Radziemic. Obecna władza zapewnia od kilku lat i obiecuje pokazując coraz to nowe wizualizacje boiska ale wydaje mi się, że już nikt w to nie wierzy.

Kandyduje do rady gminy Radziemice z KWW Marcina Szota. Powiem kilka słów o sobie. Mam 36 lat jestem żonaty i mam dwie córeczki. Jestem absolwentem Akademii Krakowskiej

4. Wejście do szkoły od strony Państwa Turkot. Schody, wjazd. Pan Wójt zapewniał mnie na spotkaniu sołeckim, że przy realizacji „Orlika” to wejście ma być zmodernizowane. Obiecuje monitorować tan temat, by doszedł do realizacji.

5. Realne dbanie o rolników. Sam nim jestem i wiem jak ciężko w obecnych czasach godnie żyć z rolnictwa. Sięganie do kieszeni rolnika w obecnych czasach ciągłym podnoszeniem podatku rolnego do maksimum jest karygodne.

6. Sprawny plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Radziemicach. Będąc rodzicem kilkuletnich dzieci w miejscowości gminnej nie ma gdzie się podziać z małymi pociechami. Plac zabaw a dokładnie jego nawierzchnia jest w opłakanym stanie nie równa, zagrażająca zdrowiu dzieci. Nikt z tym problemem od paru lat nic nie robi gdyż jak zwykle słyszy się jeden tekst „ To za drogie, nie ma na to pieniędzy” wymówka rodem od byłego ministra finansów pana Rostowskiego „ Pieniędzy nie ma i nie będzie „

7. Dbanie o drożność rowów przydrożnych, i sprawny przejazd drogami do pól uprawowych. Np. problem zbyt wąskiego wąwozu na Woli Gruszowskiej od strony Gruszowa. Mając w posiadaniu koparkę gminną powinny takie problemy być załatwiane od razu ! Ale z tego co mi wiadomo to nasza koparka porównując ją do piłkarza jest jak Ousmane Dembele więcej dni w roku jest kontuzjowana niż gra

8. Remiza OSP Radziemice z prawdziwego zdarzenia. Nasza jednostka prężnie działa dla dobra naszej małej ojczyzny dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, co więcej dba również poprzez różne inicjatywy pro społeczne dla dzieci i młodzieży. Trzeba naszych strażaków wesprzeć i wspomóc w budowie nowego budynku, który może być np. połączony ze świetlicą dla młodzieży jak i pomieszczeniami dla KGW Radziemice.

9. Ostatni podpunkt to „PRZEPŁYW INFORMACJI” pomiędzy gminą i mieszkańcami. Nie może być tak, że ktoś podejmuje decyzje kluczowe dla mieszkańców jednostkowo nie informują ich o innych często lepszych możliwościach. Zapewniam Państwa, że jako radny gminny będziecie Państwo informowani na bieżąco o wszystkich kluczowych sprawach dotyczących naszego sołectwa jak i gminy przez portal społecznościowy, telefon czy zwykłą rozmowę z mieszkańcami. Drodzy mieszkańcy problemów trapiących naszą gminę jest wiele bez ZMIAN osobowych nic się nie poprawi. Tylko dzięki zaufaniu do danego człowieka można budować coś na lata. Drodzy Państwo te 9 ptk, które Wam przedstawiłem będzie dla mnie priorytetem na nadchodzącą kadencje. W najbliższą niedziele 7. kwietnia proszę o Wasz głos na moja skromną osobę. Swoją wypowiedz zakończę moim hasłem wyborczym widniejącym na plakatach „ Liczą się czyny nie puste słowa” Pozdrawiam i Wszystkim życzę miłego dnia Robert Duraj.

Red Zbigniew Pałetko