poniedziałek, 17 czerwca

Tak było 3 kwietnia 2023 r.

Głos ma Mariusz Frączek -ogromy kredyt w gminie Radziemice oraz zniszczenie boiska trawiastego

3 kwietnia 2023

Głos rozsadku Mariusza Frączek – ogromy kredyt w gminie Radziemice oraz zniszczenie boiska trawiastego

Mariusz Frączek, Radny z Wrocimowic, Gmina Radziemice  na  FB  w dniu 2 kwietnia 2023 r. zamieścił następujący wpis:

  • Dzień dobry mieszkańcy.
  • W dniu 30 marca odbyła się sesja Rady Gminy.  Po sesji pojawiło mi się kilka przemyśleń.
  • Informacja dla mieszkańców Wrocimowowic:
  • Z programu ,,Polski Ład ” będzie realizowana droga w kierunku Dziemięrzyc. Gmina planuje zrealizować 300m. Zgłosiłem wniosek aby zrealizować tą drogę do końca, gdyż pozostanie tylko ok. 300 m.
  • Bardzo chce spotkania z mieszkańcami.  Niestety pomimo wielu moich próśb sołtys Wrocimowic uparcie nie chce zorganizować zebrania . A  mi jako radnemu Wójt odmówił kiedy prosiłem o sale żebym ja zorganizował. A rozmawiać jest o czym . Tak samo proszę aby organizowano raz w miesiącu posiedzenie rady sołeckiej . Niestety sołtys na tą prośbę również nie odpowiada.  A bardzo Szkoda ponieważ jako radny chce jak najlepiej znać oczekiwania mieszkańców oraz co zgłaszać na sesji .
  • POZOSTAŁE INFORMACJE
  • Zachęcam mieszkańców do obejrzenia nagrania z sesji Rady.  Szczególnie od punktu wolne wnioski.  Tak jak pisałem ostatnio POWRACA TEMAT BRANIA OGROMNEGO KREDYTU na przebudowę budynku Urzędu Gminy.  To jest jakiś cyrk i parodia.  Nie mamy dróg aby do pól dojechać a chce się brać ok 2 miliony na przebudowę budynku . Ładnie próbuje się to ukryć pod płaszczykiem budowy garażu dla OSP Radziemice. A tymczasem garaż bez ciągnięcia piętra itd można przecież wybudować nie wielkim kosztem .
  • Ale tak jest jak Wójt nikogo nie pyta się o zdanie a potem są próby stawiania Rady przed faktem dokonanym.  WIELOKROTNIE pytałem Wójta co będzie robione z Programu ,, Polski Ład ” przeznaczonego dla wsi po PGRowskich. Wójt odpowiadał tak aby tylko mnie zbyć.  Wszyscy byli pewni ,że to właśnie przebudowa budynku Gminy ora budowa garaży jest w tym projekcie.  Tymczasem do projektu pan Wójt wpisał sobie zupełnie co innego .  Wpisano termodernizacje budynku Gminy,  budowę parkingu oraz budowę Orlika . Tak  jak wspominam nikogo ( a napewno Rady Gminy) o zdanie nie pytano a teraz niektórzy na siłę chcą wmawiać, że rada nie chce budowy garaży dla OSP. TYMCZASEM to Wójt nie wpisał tej inwestycji do tego programu a na siłę chce budować Orlika i niszczyć piękne boisko trawiaste, które służy również np. Do organizacji zawodów strażackich czy Co najważniejsze pełni doskonale funkcje nocnego lądowiska  dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego . Ale zdaniem Wójta trzeba to zniszczyć.  O zachowaniu radnego Radziemic Szkoda nawet wspominać. Szczególnie o tym po wyłączeniu kamer . Po krutce (tak najdelikatniej mówiąc) Usłyszałem że mam się nie mieszać a gdy chciałem aby zorganizowano z mieszkańcami Radziemic spotkanie w tej sprawie na które chce przyjechać aby wysłuchać mieszkańców i wyrobić sobie zdanie gdyby było głosowanie to pan radny stwierdził,  że nie był bym zaproszony.  Tak więc mówimy o milionach a mieszkańcy i radni nie mają prawa wiedzieć.
  • Krótko podsumowując
  • To Wójt nie wpisał garaży OSP do programu Polski Ład.  Rada Gminy o niczym nie wiedziała. Podobnie jak o decyzji o zniszczeniu boiska trawiastego . Zapraszam do obejrzenia nagrania z sesji .

Wpis ten znajduje się na Facebook, profilu Mariusz Frączek. Znajduje się na nim również wiele komentarzy mieszkańców Radziemic oraz wpis Przewodniczącego Rady Gminy Radziemice od roku 2014, Waldemara Przeniosło z Błogocic.

Miedzy innymi czytamy:

Dziękuję za rzeczowy, realny wpis. Życzę Panu Radnemu z Wrocimowic dalszych sukcesów  na Radnego niwie oraz rychłego AWANSU dla społecznej działalności w Naszej Gminnie. Od 2014 r. włodarzami Gminy Radziemice są: Wót Marek Słowiński z Przemęczanek, Przewodniczący Rady Przeniosło Waldemar, radny z Błogocic oraz Przewodniczącym Komisji Budżetu, Mienia Komunalnego, Oświaty, Rolnictwa i Pomocy Społecznej jest Marcin Mazurek, Radny z Woli Gruszowskiej i Radziemic. Doprowadzili do zadłużenia gminy w okresie 2015 – 2022 na łaczna sumę aż 2.623.681.05 zł.. Kary godnym Przykładem jest również Parking przed Kościołem w Radziemicach, gdzie ani jeden element nie został wykonany zgodnie z przepisami, i wbrew wszelkim zasadą bezpieczeństwa, a ścieżka rowerowa zaczyna się i kończy na moście. W 2022 r. Gmina Radziemice należała do najgorzej rozwijających się gmin w Małopolsce pod względem wykorzystania środków unijnych i inwestycji samorządowych. Radziemice na 6. miejscu w Małopolsce, na 181 gmin województwa małopolskiego. Jak czytany na łamach Gazety Krakowskiej jest to Ranking wstydu.  

Red.