poniedziałek, 17 czerwca

Radziemice. Niegospodarność

Na portalu społecznościom przyszły radny Gminy Radziemice w dniu 14.04.2024 napisał:

Niegospodarność? Brak wiedzy? Pycha władzy? Jak to nazwać niech każdy sobie odpowie.? Faktem jest że na nowy dywan dla przedszkola nie ma władza 300zl (rodzice musza się składać po 10 zł.) ale potrafi stracić ponad 130 000 zł! z naszych podatków. Rozliczmy ich 21.04 przy urnach. MUREM ZA MARCINEM SZOTEM. MUREM ZA NORMALNOŚĆ I GOSPODARNOŚĆ.

Pod wyżej zamieszczonym artykułem pan Waldemar Przeniosło, radny z Błogocic zamieścił następujący komentarz:

Dla przypomnienia ile bezsensownie stracono środków finansowych. Rozpoczęło się od zwolnienia niezgodnie z prawem nauczycielki w Szkole Podstawowej w Łętkowicach, gdzie podatnicy zapłacili kwotę zbliżoną do kwoty w artykule prasowym, wtedy to było ponad 16 miesięcznych najniższych pensji brutto. Dzięki ugodzie na którą poszła nauczycielka i pracodawca który widocznie bał się kolejnych przegranych spraw. Dziś na podatniku ciąży zwrot niezgodnie, zdaniem służb Wojewody wykorzystanej dotacji z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w kwocie ponad 85 tysięcy złotych wraz z odsetkami. Kolejna nawiązka to na rzecz firmy, która wygrała przetarg na odwóz śmieci, z którą nie podpisano umowy, jak na razie 11 tysięcy. Przecież Wójt ma prawnika którego opłaca z naszych podatków i dlaczego dzieją się takie rzeczy ? Dlaczego za błędy władzy ma płacić podatnik ? Może czas to zdecydowanie zmienić 21 kwietnia 2024 roku. Tak dla przypomnienia, niektóre zdania z artykułu prasowego. Dziennik Polski Sądowa batalia ze szkołą Marzena Rogozik 16 lipca 2016, 6:00Danuta …, została zwolniona z pracy w Szkole Podstawowej w Łętkowicach. W sądzie walczyła o to, by znów uczyć. Nauczycielka z 30-letnim stażem została zwolniona ze Szkoły Podstawowej w Łętkowicach. Twierdzi, że nie usłyszała nawet powodu wydalenia z pracy. Sąd przyznał jej rację, szkole kazał zapłacić ponad 32 tys. zł odszkodowania. Dyrekcja tłumaczy, że działała zgodnie z prawem i zapowiada odwołanie. Ze szkoły do sądu Sąd Rejonowy dla Krakowa – Nowej Huty wydał wyrok, w którym stwierdzał, że nauczycielka tak naprawdę nie została zwolniona, tylko pracodawca uniemożliwiał jej wykonywanie obowiązków. – W związku z tym szkoła, czyli tak naprawdę gmina, ma mi wypłacić zaległe wynagrodzenie za cały ubiegły rok szkolny, czyli ponad 32 tys. zł – mówi pani Danuta. Marek Słowiński, wójt Radziemic nie chciał wypowiadać się w tej sprawie. Wyrok jest nieprawomocny, a dyrekcja szkoły planuje wnieść od niego odwołanie.

Po wyborach 21 kwietnia na ręce mowo wybranego wójta wpłynie zbiorowy wniosek o przeprowadzenie kompleksowego – tematycznego Audytu zewnętrznego w Gminie Radziemice za ostanie 8 lat.

Zbigniew Pałetko