W 2011 roku pisaliśmy: Zła passa w Radziemicach
Od 1985 roku w Radziemickiej miejscowości panuje zła passa.
Wszystko zaczęło się od sprzedaży ciągników, maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych Spółdzielni Kółka Rolniczego w Radziemicach. Potem przystąpiono do wysprzedaży z magazynów części zamiennych Przez dwa miesiące, każdego dnia wywożone były samochodem ciężarowym marki Star. Sprzedano dwa samochody ciężarowe i ciężki sprzęt kopaczko-spycharkę. Potem sprzedano za 85 tyś, złotych budynki po byłej Spółdzielni Kółek Rolniczych wraz z przyległymi gruntami. Dla porównania dodam, że wybudowano wówczas gimnazjum, którego koszt wynosił 380 tyś. złotych. Sąsiednie gminy (Koniusza, Pałecznica) zachowały budynki po byłej SKR, które wydzierżawiają czerpiąc zyski, a ciągniki ...