sobota, 2 grudnia

Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd

Wroga polityka Niemiec względem Polski

twitter; dorzeczy.pl – czytamy

Beata Mazurek: „Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd”

Beata Mazurek opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych wpis, w którym oskarżyła Niemcy o wrogą politykę względem Polski. Stwierdziła, że nasz zachodni sąsiad, chce w Polsce zainstalować marionetkowy rząd.

Beata Mazurek porównała politykę zagraniczną Niemiec do agresywnych działań Rosji. W poniedziałek media obiegła informacja, że Rosjanie planują obalić obecne władze ukraińskie i powołać tam nowy rząd prorosyjski. Zdaniem europosłanki do tego samego dążą Niemcy względem Polski. Dodała, że na czele takiego rządu mógłby stanąć Donald Tusk.

Kliczko napisał: Niemcy zdradzają przyjaciół w dramatycznej sytuacji

Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd, z Tuskiem na czele. Natomiast Rosja na Ukrainie. Co za zbieżność. Sojusz wchodzi w nową fazę. Powtórzę, imperializm i przestrzeń życiowa, to ogromne zagrożenie dla pokoju. – napisała Beata Mazurek

Portal DoRzeczy zauważa, że w niedzielę Mazurek przekonywała z kolei, że Europejska Partia Ludowa chce obalić polski rząd. W ten sposób odniosła się do słów Estebana Gonzáleza Ponsa, polityka EPL, który stwierdził, że spróbuje pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze.

red.