sobota, 2 grudnia

O uchodźcach z Ukrainy pisaliśmy

<< 21 marca 2022 r. >>

W Radziemicach znajdzie schronienie dwie rodziny z dziećmi z Charkowa.

Na wschodzie Ukrainy Rosjanie ostrzeliwują Charków rakietami Grad i pociskami manewrującymi. Rakietami Grad zaatakowane zostały osiedla mieszkaniowe Charkowa.

Za kilka lub kilkanaście godzin znajdzie bezpieczne schronie, opiekę i pomoc dwie rodziny z dziećmi ze zniszczonego przez Rosjan Charkowa. Od 6 dni podróżują na stojąco autobusami i pociągiem. Odebrani zostaną z Lublina i Przemyśla.

Pomóż utulić płacz dziecka ukrainskiego. Zdjęcie, ktore obiegło cały świat.

<< 10 marca 2022 r. >>

Dziękujemy Panu Januszowi Kaczmarczyk z K2 Media, Proszowice, za od ręki zamontowanie Internetu w Radziemicach dla Uchodźców. K2 Media Internet dla Ukrainców zamontowany został bezinteresownie. Dziękuję Panu Konradowi Olech, który w strugach deszczu montował antenę do bezprzewodowego odbioru Internetu K2 Media.

Obecnie przebywa w Radziemicach 3 rodziny z dziećmi. Dzieci z małymi plecakami na ramionach, matki z reklamówkom w ręku przybyli z zrównanego z ziemią Charkowa. Podróżowali przez 6 dni: autobusami, pociągiem, pieszo. Odebrani zostali samochodami osobowymi z Lublina. Lada dzień przybędzie jeszcze kilka rodzin z dziećmi. O Uchodźcach i ich personaliach nie wolno pisać. Zastrzeżenia dotyczą przede wszystkim Facebooka, który jako domena społeczna jest śledziona przez służby specjalne Rosji działające w  Rosji, na Ukrainie, również i w Polsce.  Zamieszczone dane na FB o Uchodźcach mogą zaszkodzić ich ojcom, mężom i synom, którzy pozostali na Ukrainie i walczą  z bandyckim reżimem Putina. W Radziemicach uchodźcy są bezpieczni i wdzięczni.