Wybudujcie boisko ze sztuczną nawierzchnia gdziekolwiek. Trawiaste boisko zostawcie spokoju
Na prośbę Czytelników i młodych sportowców ponawiamy prośbę o pozostawienie jedynego boiska trawiastego w Radziemicach spokoju!!!.
Dziś samorząd Gminy w Radziemicach na zielonej murawie chce wybudowac sztuczną nawierzchnią. Posługujac sie terminologią Marcina Mazurka - Przewodniczącym Komisji Budżetu..., Radnego z Woli Gruszowskiej i Radziemic - to głupota.
Boisko pokryte naturalną trawą bez trudu samo unieszkodliwi pot, ślinę czy też krew. Sztuczną nawierzchnię boiska trzeba okresowo odkazić, zmyć detergentem. Najgorsze jest to, że w okresie letnim rozgrzewające się w upale dni do 70 st. C plastikowe powierzchnie nie tylko sprzyjają namnażaniu się zarazków, ale też emitują produkty rozpadu tworzyw sztucznych wchodzących w skład sztucznej trawy. Bum na Orliki w Polsce już dawno miną...









