wtorek, 27 lutego

List polecony bez znaczka

Od 1 maja 2021 r. za nadanie listów poleconych krajowych oraz zagranicznych   Poczta Polska nadal będzie wydawała znaczki do listów zwykłych. Zmiany nie dotyczą także znaczków z walorami kolekcjonerskimi.
Wypełnienie potwierdzenia nadania przesyłki poleconej nadal obowiązuje. Pracownik Poczty naklei nalepkę „R”, która zostanie rozbudowana o specjalne pole do tego przeznaczone.

Poczta Polska wprowadza zmiany, które usprawniają obsługę przesyłek pocztowych. Tradycyjny znaczek na liście poleconym doskonale zastąpi naklejka z kodem paskowym, to nowoczesne i wygodne dla klientów rozwiązanie. Takie rozwiązanie stosuje już wiele państw jak Niemcy, Francja, Słowacja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria i Węgry.

Obecnie obowiązują ceny: Przesyłka polecona: 1.  Ekonomiczna – 5,90 zł;   2. Priorytetowa – 8,40 zł.

Pamiętaj o formacie: Do przesyłek poleconych obowiązuje format, którego nie możesz przekroczyć: wysokość 20 mm;  długość 230 mm;  szerokość 160 mm. A masa do 500 g. Przekroczenie którego parametru będzie to już paczka pocztowa i zapłacisz dużo, dużo więcej. Pomiary szerokości, wysokości i długości pracownik Poczty  Polskiej dokonuje linijką. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *